Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Nová Dedina Hľadať
 
 

Komunitný plán sociálnych služieb

Komunitný plán sociálnych služieb obce Nová Dedina na roky 2018-2023
 

 

Komunitné plánovanie sociálnych služieb je jednou zo základných metód riadenia rozvojových procesov. Predstavuje metódu, pomocou ktorej obec Nová Dedina plánuje sociálne služby tak, aby odpovedali miestnym špecifikám a potrebám jednotlivých obcanov. Ide o otvorený proces zistovania potrieb a zdrojov a hladanie najlepších riešení v oblasti sociálnych služieb. Komunitné plánovanie obec Nová Dedina využila pre začatie spolupráce a tvorbu trvalejších partnerstiev.

 

Zákon č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov ukladá obciam a mestám povinnosť vypracovať Komunitný plán sociálnych služieb.


Obec vypracúva a schvaľuje komunitný plán sociálnych služieb na základe národných priorít rozvoja sociálnych služieb, v ktorom zohladnuje miestne špecifiká a potreby fyzických osôb v oblasti sociálnych služieb poskytovaných v jej územnom obvode, určuje potreby rozvoja sociálnych služieb a určuje personálne podmienky, financné podmienky, prevádzkové podmienky a organizacné podmienky na ich zabezpecenie.

 


 Komunitný plán sociálnych služieb obce Nová Dedina na roky 2018-2023 (súbor na stiahnutie)


 
KPSS obce Nová Dedina-Programovacie obdobie  2018-2023.pdf(1.7 MB)Komunitný plán

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka