Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Nová Dedina
Hľadať
 
 

Noc s Andersenom 2011

 

Naša v poradí už tretia Noc s Andersenom začala príchodom 26 detí (namiesto plánovaných 20) večer o 19.00 hod. Deti si napratali svoje veci do knižnice a začal sa spoločný program.
Najskôr sme si napísali svoje tajné želania na andersenovské lístky a spolu s pánom starostom sme sa vybrali sadiť náš druhý rozprávkový stromček – vlastne už riadny strom, pretože sme sadili asi tri metre vysoký krásny javor. Prvý nahrnul zem na stromček pán starosta a postupne každé dieťa pridalo svoj podiel zeminy, aby nám Rozprávkovník rástol aspoň tak dobre ako ten náš prvý. Potom sme na stromček zavesili lístky so želaniami a pokračovali sme krátkym nočným pochodom okolo cintorína ako prípravou na nočné strašidelné príbehy.
Keď sme sa vrátili do knižnice, podelili sme deti do skupiniek – osvedčený to spôsob zvládnutia detí. Mali sme štyri staršie deti – traja piataci a jedna ôsmačka, ktoré boli vedúcimi mladším žiakom a sami si museli pripraviť krátku scénku alebo divadielko. Deti túto úlohu hravo zvládli. Najväčší úspech mala paródia na Červenú Čiapočku, deti sa až váľali od smiechu.
Aby deti zvládli dlhú noc, pripravili sme im tradičné párky, ale tentoraz netradične v rožku, čo sa im náramne páčilo a veru všetky si prišli ešte pre dupľu. Ďakujeme pánu starostovi, že nás ani tento rok nenechal hladovať.
Ďalej naša andersenovská noc pokračovala tiež prácou v skupinkách. Deti dostali za úlohu uhádnuť hádanky, vyplniť tajničku, nájsť v príbehu stratené rozprávkové knihy. Čomu som sa veľmi ako knihovníčka potešila bol fakt, že deti samé od seba siahali po knihách a začali si čítať. Potešila nás aj kniha Operácia Orech a iné dedkoviny od Andrey Gregušovej, ktorú sme dostali do knižnice ako dar od vydavateľstva Slovart a Spolku slovenských knihovníkov. Slovenský rozhlas nám svojimi celodennými vstupmi tiež pomáha propagovať Noc s Andersenom – rodičia aj starí rodičia sa chválili, že o tom počuli aj v rádiu.
Ani sme sa nenazdali a bola polnoc, čas na strašidelné príbehy, bez ktorých by deti hádam ani nezaspali. Tí mladší spáči už boli riadne unavení a spánok im rýchlejšie sadol na očká, ale starší trkotali ešte aj ráno o tretej. O to horšie sa im ráno vstávalo, ale na počudovanie všetky svoje veci si rýchlo pobalili. Na raňajky si deti pochutili na vianočkách s maslom a džemom. Všetci sa podpísali na andersenovský leták, rozdali sme im pekné pohľadnice ako pamiatku na Noc s Andersenom 2011 (ktoré sa bohužiaľ neušli všetkým, pretože sme plánovali len 20 detí – teda 20 pohľadníc, ale ktoré dieťa nevezmete, keď sa všetci poznáme?). Potom si už deti postupne vyzdvihovali rodičia. Verím že deťom zostanú pekné spomienky na noc strávenú v knižnici, pretože niektoré deti sa hneď pýtali, či môžu prísť aj na budúci rok.
Tak ahoj - Andersen 2012.
Zdraví Vás Helena Bednáriková, knihovníčka
Elena Kasanová, dohliadajúca mamina
Lenka Páleníková, super pomocníčka


 


 

Noc s Andersenom 2011

Noc s Andersenom 2011
Autor: obec

Noc s Andersenom 2011
Autor: obec

Noc s Andersenom 2011
Autor: obec

Noc s Andersenom 2011
Autor: obec


 
 

Noc s Andersenom 2011
Autor: obec

Noc s Andersenom 2011
Autor: obec

Noc s Andersenom 2011
Autor: obec


 

dnes je: 25.3.2019

meniny má: Marián

webygroup
ÚvodÚvodná stránka