Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Nová Dedina
Hľadať
 
 

Životné jubileum p. Viktora Števka

Drahý duchovný otec veľadôstojný Páter Viktor Števko


 V živote slávime rôzne jubileá, dôležité medzníky. Vždy je to radostná príležitosť, ktorú máme spolu s Vami možnosť prežiť aj dnes. Spolu môžeme ďakovať Pánu Bohu za 50. výročie Vašej kňazskej vysviacky a o pár týždňov aj okrúhle životné jubileum 80 rokov. Tešíme sa o to viac, že nie ste priamo rodákom z našej obce, ale že považujete Gondovo, časť Novej Dediny, za svoju rodnú obec po Vašich vzácnych rodičoch a že sem prichádzate medzi svojich rodných.

Z milosti Božej a vašej vôle ste prijali kňazské povolanie, ktoré spočíva v osobitnom spôsobe zasvätenia Kristovi, keď ste v roku 1941 vstúpili do Spoločnosti Božieho slova. Isto ste nevedeli, kde povedú vaše kroky – kroky misionára. Ako služobník Boží ste pôsobili na rôznych miestach od Chicaga v rokoch 1937 – 1960 cez Indonéziu v období rokov 1960 – 1994 až ste zakotvili v ďalekej Austrálii, kde ste učiteľom cirkvi a otcom veriacich Slovákov tam žijúcich dodnes.
Rozdávate nádej, lásku, vždy ste na pomoci mladým, chorým, všetkým čo Vás potrebujú, vyorali ste nezabudnuteľnú brázdu vo svojom živote na duchovnom aj spoločenskom poli, zasiali ste aj semienka duchovných povolaní. Vieme že ste vždy milý, srdečný, obetavý, skromný no otvorený charakter, podnikavý – neveľký ale vrtký s bystrými očami.

Sme radi, že ste tu s nami, vždy Vás radi vítame. Tu medzi svojimi si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily. Pozývame Vás ako kňaza – misionára zapáleného pre Boha i zanieteného pre človeka. Pri rôznych príležitostiach, stretnutiach vždy s láskou spomíname na vaše návštevy doma, na vaše zaujímavé rozprávanie, poučné povzbudzujúce kázne a slová naplnené životnými skúsenosťami. Tu nájdete vždy ľudí, ktorí na Vás nikdy nezabúdajú aj keď nie ste fyzicky s nami, zostávate v našich srdciach a modlitbách.

Veľadôstojný páter Viktor

z úprimného srdca Vám ďakujem za obetavú službu, blahoželáme k 50. výročiu kňazskej vysviacky, zároveň k blížiacim sa milým narodeninám vyprosujúc od nebeského otca do ďalších rokov pevné zdravie, hojnosť Božích milostí, darov Ducha Svätého, Vám oddaní vďační veriaci, rodáci, občania obce Nová Dedina. 

dnes je: 25.3.2019

meniny má: Marián

webygroup
ÚvodÚvodná stránka